Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce polityka prywatności.

Jakie rośliny oczyszczą powietrze w Twoim domu?

Oddychaj czystym powietrzem w swoim domu! To możliwe dzięki kilku roślinom. Posiadając je zapewniasz sobie darmową i całkowicie naturalną filtrację powietrza :).

Jakie to rośliny? Przeczytasz o nich poniżej ⬇

NATURALNE ROŚLINNE FILTRY POWIETRZA

1. PAPROĆ - jedna z najbardziej popularnych i pospolitych roślin doniczkowych, kojarzona z czasami PRL-u oraz babciną sypialnią. Paprotki są naszym cichym sprzymierzeńcem w walce z zanieczyszczeniami powietrza. Poza wchłanianiem szkodliwych związków, nawilża powietrze. Wydziela bardzo dużo tlenu. Warto więc hodować ją w sypialni, a także ustawić nad telewizorem bądź ekranem komputera. 

2. DRACENA - bardzo łatwa w uprawie, dodatkowo pasuje do każdego wystroju wnętrz zarówno do nowoczesnego jak i minimalistycznego. Neutralizuje z powietrza formaldehyd który często używany jest przy produkcji plastików. 

dracena

3. SKRZYDŁOKWIAT jest ozdobą mieszkania nie tylko ze względu na bujne liście, także zachwyca kwiatami. Usuwa z powietrza znaczną częśc trujących substancji, znajdujących się w dymie tytoniowym, a także alkohol. 

4. FIKUS - mięsiste, grube liście są bardzo dekoracyjne. Roślina odporna na brak słońca, można ją również ustawić w oknie północnym. Pochłania większą cześć toksyn z powietrza. 

5.  DAKTYLOWIEC NISKI - oczyszcza pomieszczenia z formaldehydów jak i z ksylenu. 

6. SCHEFFLERA - idealna roślina do pomieszczeń w których przebywają osoby palące, świetnie pochłania szkodliwe związki, które znajdują sie w dymie papierosowym. Potrzebuje niewiele wilgoci lecz lubi dużo światła. 

7. BLUSZCZ DONICZKOWY - najpopularniejszym gatunkiem jest bluszcz pospolity. Znajduje się w wielu mieszkaniach. Dodaje uroku, nie wymagając wiele. Najlepsza temperatura dla niego to ok. 20 stopni Celsjusza. 

8. ALOES - znany ze swoich właściwości zdrowotnych, zwłaszcza tych dla skóry. Jest również świetnym fitrem powietrza. Lubuje się w słońcu, więc warto umieścić go na parapecie. W zamian pozbywa się z powietrza benzenu i formaldehydu. 

9. ZIELISTKA STERNBERGA - usuwa benzen, formaldehydy, tlenek węgla oraz ksylen. Roślina toleruje różne stanowiska. Jedynie nie powinno się jej ustawiać na parapetach okien południowych.