Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce polityka prywatności.

Skandynawskie pokoje dziecięce podbijają świat

Moda na pewne dodatki obecna jest nie tylko na wybiegach paryskich, ale również we wnętrzach.

Śledząc najnowsze trendy możemy zauważyć, że najmodniejszymi dekoracjami od pewnego czasu są dodatki skandynawskie. Jeśli wciąż nie poznaliście tego stylu albo szukacie inspiracji na urządzenie stylowego pokoju dziecięcego to zapraszamy Was na post.

Łóżeczko i poduszki w pokoju skandynawskimPokoik dziecięcy skanci

 via: Pinterest

Styl skandynawski to przede wszystkim minimalizm. Tutaj liczy się hasło: "Mniej to więcej". Podstawowymi kolorami są czerń i biel, jednak można znaleźć również szarości i pastele. Moda na skandynawskie wzory przeniosła się również na urządzanie pokoi dziecięcych.

Jeszcze parę lat temu pokoje dziecięce można było zauważyć gołym okiem - przepełnione zabawkami i kolorami. Na ścianach wisiały plakaty, na ziemi leżał zwykle kolorowy dywan. Jednak wiadomo, że moda się zmienia. Dlatego też kiedy dzisiaj wejdziemy do pokoiku dziecięcego nie mamy już żadnej pewności czy to aby na pewno pokój brzdąca czy może sypialnia rodziców bez łoża królewskiego, ale z łóżeczkiem dziecięcym!

Dzisiejsze pokoje dziecięce są w stonowanych kolorach - przeważnie są to właśnie czerń, szarości i biel. Zabawek jest nie za wiele. Minimalizm rządzi, więc również tutaj! Geometryczne wzory na poduszkach, pościeli czy na koszach na zabawki. Na ścianach wiszą girlandy lub imitacji chmurek.

Skandynawskie dodatki do pokoi starszych dzieci

Dodatki do skandynawskich pokoi dziecięcych możecie znaleźć na naszym sklepie. Dzięki szerokiemu wyborowi jesteście w stanie dobrać dodatki do każdego koloru!

pokoje skandynawskieskandynawskie dziecięce pokoje

 via: Pinterest

Takie pokoje mają jeden wielki plus - dzięki temu, że zabawki są pochowane nie "łapią" kurzu i dziecko nie jest podatne na alergie na kurz. Sprzątanie takiego pokoju zajmuje również mniej czasu!

Dziecko również ma spokojny sen i łatwiej jest mu się skupić, kiedy nic go nie rozprasza.