Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce polityka prywatności.

Dobra energia domu - Feng Shui

Feng Shui to starożytna chińska praktyka, która to trafiła do zachodniego stylu. Celem korzystania z zasad Feng Shui jest zaprojektowanie domu, który będzie współgrał z Twoją osobą. Jest to także sposób na to, by zapewnić Twojej energii (Twojemu "chi") dobry przepływ oraz możliwość bycia pozytywną i stałą. 

Nie potrzeba tajemnej i eksperckiej wiedzy, aby zastosować kilka z jej zasad w domu.

Oto 5 prostych wskazówek, dla każdego :) 

#1 POZBYĆ SIĘ BAŁAGANU 

Wszyscy jesteśmy winni, sami tworzymy bałagan wokół nas. Życie w pomieszczeniu gdzie ciągle panuje chaos i bałagan wpływa na nasze samopoczucie. Często nie wiemy dlaczego, czujemy się zestresowani i przytłoczeni. Łatwy sposóbem na utrzymanie czystości jest co tygodniowa walka z bałaganem :)

porządek

#2 ODPOWIEDNIE OŚWIETLENIE

Ciemne oświetlenie może zgasić naszą energię całkowicie, warto więc upewnić się, czy każdy pokój ma odpowiednią ilość światła. Według nas, najlepszym źródłem światła jest światło naturalne. Oczywiście konieczna jest również instalacja innego źródła światła, dzięki temu korzystamy z niego w godzinach wieczornych lub w pomieszczeniach bez dużych okien. 
odpowiednie oświetlenie

3# WYRZUĆ ELEKTRONIKĘ Z SYPIALNI

Dla wielu osób będzie to trudne, ale jakoś snu i relaksu w jego trakcie jest nie zbędna do tworzenia pozytywnej energii. Jak często zdarza Ci się, że telewizor lub komputer zabiera więcej czasu niż zaplanowałeś? Ujmując go jednocześnie regeneracji?
sypialnia bez elektroniki

#4 ZAPROŚ NATURĘ DO SWOJEGO DOMU

Natura jest kojąca oraz jest jednym z pięciu elementów Feng Shui ( drewno, ziemia, ogień, woda i metal ). Surowe drewniane elementy mebli, roślin oraz fontanny wodne są świetnym pomysłem oraz sposobem aby dodać element natury do domu. 

roślinność w domu

#5 WYBIERAJ KOLORY OSTROŻNIE

W Feng Shui, odgrywają bardzo ważną rolę. Jeśli chcesz aby pokój był spokojny, najlepiej użyć koloru niebieskiego - właśnie taki kolor tworzy poczucie spokoju. Poniżej przydatna paleta kolorów według Feng Shui. 

paleta kolorów

Po zastosowaniu niektórych z tych podstawowych zasad Feng Shiu, możesz zacząć zauważać zmiany energetyczne w domu. Feng Shui pomoże poczuć się szczęśliwszym oraz bardziej zrelaksowanym. 

Na podstawie artykułu z :

www.kosip.org